Історична довідка

Копачівська громада об’єднує три населених пункти: Копачів, Застугна та Шевченкове.

Село Копачів розташоване на одному із стародавніх шляхів  з “матері міст руських” на південь, який іменували  “гостинцем”, перші літописні згадки про нього датуються 1118 роком. Приблизно в цей же період виникло і село Застугна, яке раніше іменувалося Копачівська Слобода. Село Шевченкове було засноване у 1928 році жителями сіл Копачева та Старі Безрадичі Обухівського району.

Місцевість, де розташовані населені пункти громади, в основному, гориста, але дуже живописна. Тут розташовані три лісові масиви, що мають площу більше 300 га та протікають річки : Стугна, Раківка, Бродок.

В часи Київської Русі, на цих землях відбувалися великі битви руських воїнів з Батиєвою Ордою, а в період гетьманства Тараса Трясила в Копачеві спалахнули чисельні повстання проти шляхтичів. Результатом одного з таких повстань стало повне знищення польського гарнізону.

Історичні документи свідчать, що Копачів був досить великим населеним пунктом, який мав статус містечка, на той час тут проживало більше тисячі жителів.

Наша місцевість багата на історичні пам’ятки : “Камяний хрест” встановлений на могилі одного з керівників містечка, бургомістра Іваниці ; рукотворна гора “Остриця” з встановленим на ній пам’ятним знаком – 12-метровим хрестом на честь руських воїнів, що в 1240 році на наших землях, вели бій з військами Батия на підступах до  міста Києва ; криниці “Рублена” та “Безодня”. В селі Копачів, на братській могилі, споруджено меморіальний комплекс на честь радянських воїнів, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни 1941 -1945 років.

Копачівська сільська рада працює на розвиток та удосконалення інфраструктури громади, її соціально-економічного, духовного та історико-культурного розвитку села.

25 жовтня 2015 року відбулися вибори депутатів сільської ради сьомого скликання та сільського голови. Обрано 12 депутатів сільської ради. Сільським головою втретє  обрано Бобира Юрія Петровича. На першій сесії сільської ради, 10 листопада 2015 року, утворено виконавчий комітет сільської ради та 3 постійні комісії.

На території населених пунктів Копачівської сільської ради знаходиться 587 домогосподарств, в яких зареєстровано 542 особи, з них 104 дітей, 262 пенсіонери.

На території сільської ради функціонують Копачівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, в якій навчаються 48 учнів, дитячий садок “Джерельце”, який відвідує 14 дітей, фельдшерсько-акушерський пункт, стоматологічний кабінет, клуб, сільська бібліотека, відділення поштового зв’язку, три приватних магазинів, один магазин-кафетерій.

Населені пункти сільської ради на 95% газифіковані.

За 2006-2015 роки основна частина вулиць облаштована твердим покриттям. Заасфальтовано дорогу Копачів - В. Бугаївка, що забезпечило сполучення населених пунктів з сусіднім Васильківським районом.

На території населених пунктів зареєстровані три релігійні громади : Української православної церкви Московського та Київського патріархатів, а також релігійна община “Мир Вам”. Всі громади забезпечені приміщеннями для проведення літургії. Так, в 2007 році збудовано приміщення церкви Казанської Божої Матері, в с.Застугна, а в 2015 році – Покрови Пресвятої Богородиці, в с. Шевченковому.

У 2006 році розпочаті роботи по проектуванню та будівництву заводу будівельних матеріалі (ТОВ “СОБІ”) і парку “Київська Русь” (ТОВ “Град Кия”), який вже працює. Згадані підприємства забезпечують робочими місцями населення, а бюджет ради фінансовими надходженнями, що сприятиме розвитку населених пунктів.

На території функціонує цех по виготовленню гофротари (ТОВ “Аквадор”). Розпайовані землі обробляються силами підприємців-орендаторів ПП “Микицей” та ТОВ “Олімп-Остриця”.

Центральна дорога обладнана павільйонами для зупинок транспорту загального користування.

Планується будівництво ділянки дороги, протяжністю 3,5 км під’їзд до окружної дороги м. Києва, загальна відстань до якої буде приблизно 10,5 км, що додасть можливостей для розвитку громади.

Рішенням сесії сільської ради затверджено гімн села Копачів, ескізи герба і прапора села.

Герб села Копачів має вигляд традиційного щита сітлозеленого кольору. В центрі знаходиться зображення Копачівського замку і символи козацтва. З правої  та лівої сторін знаходиться символічне зображення колосків пшениці. 

Прапор села Копачів має вигляд прямокутного полотнища, довжина якого складає дві з половиною його ширини. Верхня частина має блакитне забарвлення, середня частина має жовте забарвлення, нижня частина має зелене забарвлення, всі частини рівномірні полоси. 

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *